Bardzo proszę o pomoc zadanie w zalaczniku zadanie 3

Szczegółowe wyjaśnienie:
Dwa gołębie kosztowały 80 zł.
Czyli jeden gołąb kosztował 40 zł. Bo 80:2 =40
Odp:jeden gołąb kosztował 40 zł.