Odpowiedź :
Odpowiedź:
A) x- 1 zeszyt
3*0,60- ołówki
11,80- zapłacono
4x+1,80=11,80
4x=11,80-1,80
4x=10/:4
x=2,50
Odp: Zeszyt kosztuje 2,50 zł.
B) x- 1 kg ziemniaków
10zł-3x=5,20
10zł-5,20=4,80
3x=4,80/:3
x=1,60
Odp: 1 kg ziemniaków kosztował 1,60 zł.
c) x- piłka
skakanka- 5zł
3x+5=29
3x=29-5
3x=24/:3
x=8
Odp: Piłka kosztowała 8 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: