👤

Oblicz pole trapezu, w którym:

a) podstawy mają długość 4 cm i 2 cm, a wysokość 2 cm

b) podstawy mają długość 3 m i 1 m, a wysokość 200 cm


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wzór na pole trapezu:

a) P=1/2*(a+b)*h

P=1/2*(4+2)*2=6 cm²

b) Długości boków są różne, zamieńmy je na metry:

200 cm=2 m

P=1/2*(3+1)*2=4 m²

Mam nadzieję że pomogłem. Liczę na naj:)