👤

Turysta przebył 18km w ciągu 6 godzin. podaj jego średnią prędkość.

Odpowiedź :

s=18km     t=6h   v=18km/6h

V=3 km/h- prędkość

Odpowiedź:

jego średnia prędkość to 108

Szczegółowe wyjaśnienie:

18km razy 6h =108