👤

W wyniku reakcji magnezu z tlenem otrzymano 8g tlenku magnezu. Oblicz ile g magnezu wzięlo udział w reakcji. PROSZĘ NA TERAZZ

Odpowiedź :

x+ 2/3 x = 8

1 2/3 x = 8

x = 4,8 g - masa magnezu

 

8-4,8 = 3,2 - masa tlenu

Wyjaśnienie: