👤

Skorzystaj z drugiej zasady newtona
1.Statek o masie 200000 kg , jest napędzany siłą , której wartość wynosi f= 20 000 N.
Jakie przyspieszenie uzyskuję ten statek?
2. Na samochód wyścigowy działa siła wypadkowa równa 30000 N. Uzyskuje on przyspieszenie 20m/s2. Jaką masę ma wyścigówka?
3. Oblicz siłe jaką trzeba włożyć aby wózkowi zakupowemu o masie 25 kg nadać przyspieszenie 2m/s2


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=200000kg

F=20000N

Oblicz a

Z II zasady dynamiki

a=F/m

a=20000kg*m/s²

/200000kg

a=0,1m/s²

2)

F=30000N

a=20m/s²

Oblicz masę m

a=F/m................. *m

a*m=F................/a

m=F/a

m=30000kg*m/s2 /20m/s²

m=1500kg

3

m=25kg

a=2m/s²

Oblicz F

F=m*a

F=25kg*2m/s²

F=50N