👤

rozwiaz zadanie za pomocą równania:zapiekanka i napój kosztują razem 13zł,przy czym zapiekanka jest o 5 zł drozsza niz napoj.ile kosztuje zapiekanka?​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

odpowiedź w załączniku

Zobacz obrazek SOJKA86

Odpowiedź:

x cena zapiekanki

x-5 cena napoju

x+x-5=13

2x=13+5

2x=18 /:2

x=9

Zapiekanka kosztuje 9zł.

proszę o naj :)