👤

do produkcji 1 kg papieru zużywa się 100 l wody książki w plecaku Ali ważą 8 kg Ile litrów wody zużyto do wyprodukowania papieru na książki Ali?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg = 100L

8kg × 100L = 800L

Odp: Do wyprodukowania papieru na książki Ali zużyto 800 litrów wody.

1kg papieru = 100 l wody

skoro książki Ali ważą 8kg można założyc ze jedna książka waży 1kg

czyli:

8(książek)*100l(woda potrzebna na 1 książke)= 800l wody (potrzebnej do produkcji 8 książek)

nie pisz tego w nawiasach to jest informacja dla ciebie

Pozdrawiam