👤


Oblicz siłę, jaka działa na pilota katapultującego się z samolotu, jeżeli masa pilota wynosi 85kg,
a fotel wraz z pilotem jest wyrzucany z samolotu z przyspieszeniem 150 metrów na sekundę
kwadrat
Wynik podaj w kiloniutonach.
PILNE!!​


Odpowiedź :

m= 85 kg

a= 150 m/s²

F=m*a

F=85*150

F=12750 N = 12,75 kN

On Studier: Inne Pytanie