👤

Prosiłbym o rozwiązanie oraz rozpisanie wszystkiego.
1. W pewnej szkole pracuje 18 nauczycieli. Stosunek liczby mężczyzn do liczby kobiet jest równy 2:7. Ile kobiet i ilu mężczyzn pracuje w tej szkole.
2.Suma dwóch liczb naturalnych jest równa 28. Druga liczba stanowi 75% pierwszej liczby. Znajdź te liczby.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zad 1

2 + 7 = 9

18 : 9 = 2

mężczyźni - 2*2 = 4

kobiety 7*2 = 14

Zad 2

1. liczba - x

2. liczba - 0,75x

x + 0,75x = 28

1,75x = 28   /:1,75

x = 16

pierwsza liczba = 16

druga liczba = 0,75 * 16 = 12

Szczegółowe wyjaśnienie:

Pozdrawiam, miłego dnia