👤

Na teraz daję naj!!!!!!
Pani Katarzyna miała do sprzedania 40 kg truskawek. 3/4 tej ilości sprzedała po 9 zł za 1 kg, a resztę – po cenie obniżonej o 1/3
Jaką kwotę uzyskała pani Katarzyna ze sprzedaży wszystkich truskawek?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

300

Szczegółowe wyjaśnienie:

3/4- 30 kg- 1 kg= 9 zł

3o* 9= 270 zł

a 1/4 czyli 1o kg sprzedała za 1/3 zeszlej ceny czyli 9= 3/3 9podzielic na 3 = 3 zł czyli 3 zł za kg. 10* 3 = 30 zł

270+30 = 300