ile wynosi pole rombu
20 cm
15 cm
40 cm
e =10 cm
f= 4 cm
h= 3 cm
pomocy

Wzór na pole rombu to :
[tex]p = \frac{e \times f}{2} [/tex]
[tex]p = \frac{10 \times 4}{2} = \frac{40}{2} = 20 {cm}^{2} [/tex]
Pozdrowionka! ~Wika
Odpowiedź:
P = [tex]\frac{e*f}{2}[/tex]
P = [tex]\frac{10 * 4}{2}[/tex]
P = 20