👤

oblicz prędkość samochodu który jadąc ruchem jednostajnym w ciągu 20 minut przebył droge 20km. daje 20 pkt na szybką odpowiedź.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

20minut-20km

20minut=1/3 godziny

v=s/t= 20: 1/3= 20*3=60km/h

odp. Prędkość samochodu to 60km/h

Wyjaśnienie: