👤

Motocyklista drogę 84km przejechał w czasie 2h 20min.
Oceń prawdziwość zdań.

a) Czas jazdy motocyklisty to 2 1/3 h P/F
b) Motocyklista jechał z prędkością średnią 36 km/h P/F
c) Odległość 108 km motocyklista przejechałby w czasie 4h P/F

Proszę tez o obliczenia, daję naj ; )


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zad

Droga (S) - 84 km

Czas (t) - 2 h 20 min

a) Prawda ponieważ 20 min to 1/3 h.

b) Prawda ponieważ  V = S/t = 84/2 1/3 ≈ 36 km/h

c) Fałsz ponieważ w czasie 4 h przejedzie 144 km.  

4 h = x km

2 1/3x = 84 km

2 1/3x = 336 km   / : 2 1/3

x ≈ 144 km

Szczegółowe wyjaśnienie:

Pozdro i miłego dnia!

Odpowiedź w załączniku :)

Zobacz obrazek DOMIKA94