Odpowiedź :
g = 10 m/s² - przyspieszenie ziemskie
t = 0,8 s - czas spadania
V = g*t = 10 m/s² * 0,8 s = 8 m/s
V = 8 m/s
h=gt²/2=10 m/s²*(0,8 s)²/2 = 3,2m
h = 3,2 m
g = 10 m/s² - przyspieszenie ziemskie
t = 0,8 s - czas spadania
V = g*t = 10 m/s² * 0,8 s = 8 m/s
V = 8 m/s
h=gt²/2=10 m/s²*(0,8 s)²/2 = 3,2m
h = 3,2 m