pomocy błagam dam naj uratuj mi życie i jak bym mogła prosić o rozwiązanie :)) jak ktoś umie chemie to to bardzo proste jest :)) z góry dziękuję

Odpowiedź:
24,327u
Wyjaśnienie:
Skorzystałem ze wzoru.
masa atomowa Mg = 24Mg*78,6% + 25Mg*10,11% + 26Mg*11,29%
= (24*0,786) + (25*0,101) + (26*0,112)
= 18,864 + 2,525 + 2,938 = 24,327 u