AUBAMEYANG1ON AUBAMEYANG1ON Matematyka Rozwiązane Do produkcji lodów Pan Damian potrzebuje wafli w kształcie stozka o tworzącej 1,2dm i średnicy podstawy 0,6dm. Jeden litr masy lodowej kosztuje 30zl. Oblicz cenę jednej porcji lodów, gdy masa lodowa wypełnia wafel po brzegi