proszę aby to ktoś obliczył i napisał krótko czemu tak

Odpowiedź:
4s -> 5m
nie wiem o jaką prędkość proszą więc:
prędkość w czasie 4s
v=s/t
v=5/4
v=1.25m/s
prędkość średnia
Vsr= ∆s/∆t
Vsr=2-6/0-9
Vsr= 0.(4)m/s
(nie jestem pewna czy dobrze)