👤

Czajnik elektryczny o mocy 2200W jest podłączony do napięcia 220 V. Oblicz natężenie prądu płynącego przez czajnik i jego opor elektryczny

PROSZE NA TERAZ DAJE NAJJJJ!!!!!!


Odpowiedź :

Prąd elektryczny, obliczanie napięcia i oporu.

Natężenie prądu wynosi  10 A , wartość oporu wynosi 22 Ω

Zastosujemy wzory na moc prądu elektrycznego i na opór:

[tex]P=U*I[/tex]

[tex]R=\frac{U}{I}[/tex]

Dane:

[tex]P=2200W=2200V*A[/tex]

[tex]U=220V[/tex]

[tex]szukane:I, R[/tex]

Obliczamy natężenie prądu ze wzoru na moc

[tex]P=U*I/:U[/tex]

[tex]I=\frac{P}{U}[/tex]

[tex]I=\frac{2200V*A}{220V}=10A[/tex]

Obliczmy opór

[tex]R=\frac{U}{I}[/tex]

[tex]R=\frac{220V}{10A}=22\Omega[/tex]