4.Ile gramów lodu o temperaturze 0°C należy wrzucić do mosiężnego kalorymetru o masie m_{1} = 150 g io cieple właściwym c₁=376,2 J/(kg K) a zawierającego m_{2} = 400g wody o temperaturze t_{1} = 18 ^ 0 * C aby obniżyć temperaturę wody i kalorymetru do t₂-10°C?
Ciepło topnienia lodu q_{1} = 331056J / k * g a ciepło właściwe wody