👤

Piłkarz kopnął piłkę nadając jej prędkość 10m/s. Na jaką wysokość wzniesie się piłka.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Piłka wzniesie się na wysokość 5 m.

Obliczenia:

[tex]Dane:\\v_{o} = 10\frac{m}{s}\\g = 10\frac{m}{s^{2}}\\Szukane:\\H = ?\\\\Rozwiazanie[/tex]

Korzystamy z zasady zachowania energii:

[tex]E_{p} = E_{k}\\\\mgH = \frac{mv_{o}^{2}}{2} \ \ \ /:mg\\\\H = \frac{v_{o}^{2}}{2g}\\\\H = \frac{(10\frac{m}{s})^{2}}{2\cdot10\frac{m}{s^{2}}}=\frac{100\frac{m^{2}}{s^{2}}}{20\frac{m}{s^{2}}}\\\\\boxed{H = 5 \ m}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie