👤

Wysokość trapezu jest o 2 cm dłuższą od jednej z podstaw i dwa razy krótsza od drugiej z nich. Krótsza podstawa ma 2 cm. Ile ma dłuższa podstawa i długość wysokosci oraz pole.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Skoro mamy dane:

h=a+2 i h=1/2b oraz a=2cm to:

a+2=1/2b ⇒ 2+2=1/2b ⇒ 4=1/2b ⇒ b = 8cm.

h = a+2= 2+2 = 4cm.

P = 1/2 ·(a+b)·h = 1/2· (2+8)·4 = 20cm².