👤

Rowerzysta w 6 minut przebył 720m. W jakim czasie przebędzie on 10,8km jeśli jego prędkość się nie zmieni?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

720 m=0,72 km

6 min - 0,72 km

x min - 10,8 km

0,72x=6*10,8

0,72x=64,8/:0,72

x=90min=90/60 h=1,5 h

On Studier: Inne Pytanie