Odpowiedź :
Odpowiedź:
2*7u 2*24u
reakcja: 2Li + 2H2O-->2LiOH +H2
6g x
14u ------48u
6g ------- x
x= 48u *6g/14u
x=20,6g LiOH
odp: Z 6g litu mozna otrzymać 20,6g NaOH
Odpowiedź:
2*7u 2*24u
reakcja: 2Li + 2H2O-->2LiOH +H2
6g x
14u ------48u
6g ------- x
x= 48u *6g/14u
x=20,6g LiOH
odp: Z 6g litu mozna otrzymać 20,6g NaOH