👤

Najkrótszy bok trójkąta prostokątnego T1 ma długość 8 cm, a najdłuższy bok trójkąta T2 ma długość 17cm. Oblicz obwód trójkąta T1 i pole trójkąta T2, jeżeli oba są przystające.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

8² + x² = 17²

x² = 289 - 64 = 225

x = [tex]\sqrt{225} = 15[/tex]

L = 8 cm + 15 cm + 17 cm = 40 cm

P = 0,5 *8 cm* 15 cm = 60 cm²

Szczegółowe wyjaśnienie:

Trójkąty przystające  maja takie same obwody i  takie same pola.