👤

Elektrowozy dwóch pociągów elektrycznych jadących w przeciwne strony wjechały jednocześnie na skrzyżowanie z drogą. Ostatnie wagony tych pociągów również jednoczenie zjechały ze skrzyżowania. Czas mijania wynosił t=15s. Pierwszy pociąg jest n=1,25 razy dłuższy niż drugi. Ile czasu pociąg pierwszy mijałby z tą samą prędkością nieruchomy pociąg drugi?​.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

t=15s

l1=1,25d

l2=1d

v1=l1/t

v1=1,25d/15s

l=l1+l2

l=1,25d+1d=2,25d

t1=l/v1

t1=2,25d/1,25d/15s

t1=15s*2,25d/1,25d

t1=27s