👤

W
Kostka o masie 0,03kg porusza się z przyspieszeniem równym 3 m/s2. Jaka jest wartość siły
wypadkowej nadającej kostce to przyspieszenie? * 15
​.


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\m = 0,03 \ kg\\a = 3\frac{m}{s^{2}}\\Szukane:\\F_{w} = ?[/tex]

Rozwiązanie

Z II zasady dynamiki Newtona:

[tex]a = \frac{F_{w}}{m} \ \ \rightarrow \ \ F_{w} = m\cdot a\\\\Podstawiamy \ wartosci \ liczbowe\\\\F_{w} = 0,03 \ kg\cdot3\frac{m}{s^{2}}\\\\\boxed{F_{w} = 0,09 \ N}[/tex]