Objętość ostrosłupa jest równa 108 cm sześciennych, a pole jego podstawy wynosi 27 cm kwadratowych.Oblicz wysokość tego ostrosłupa. Daję naj

Odpowiedź:
h= wysokosc =?
Pp= 27
V= 1/3* Pp*h
108=1/3*27*h
h=108: 9
h= 12cm
Szczegółowe wyjaśnienie: