Oblicz, ile gramów glukozy otrzymano, jeżeli wiadomo, że reakcji hydrolizy uległo 85,5g maltozy

Odpowiedź:
1 mol maltozy - 342g
x - 85,5
x= 0,25 mola
1 mol maltozy - 2 mole glukozy
0,25 mola maltozy - y
y = 0,5mola glukozy
1 mol glukozy - 180g
0,5 mola - z
z = 90g
Odp: Powstało 90g glukozy
Wyjaśnienie:
Jeżeli potrzebujesz to napisz w komentarzu