👤

Proszę na teraz!!!
moc silnika samochodu wynosi 2kW. oblicz jego predkosc jezeli sila oporu powietrza wynosi 100KN. Wyprowadź jednostkę


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P = 2 kW = 2 000 W

Fo = 100 kN = 100 000 N

------------------------------------

P = ?

P = F*v  /:F

v = P/F = 2000W/100000N = 0,02 m/s

v = 0,02 m/s

Zobacz obrazek PW570MACWIES