👤

Krawędź sześcianu którego objętość wynosi 125000m³ ma długość:
A. 500m
B. 50dm
C. 500dm
D. 50cm​


Odpowiedź :

Odpowiedź C

[tex]V = a^3[/tex]

[tex]a^3 = 125000m^3[/tex]

[tex]a = \sqrt[3]{125000} m^3[/tex]

a = 50m

a = 500 dm                                       < --  1m = 10dm

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź C

125000m3

musimy tą liczbę dać w pierwiastek 3 stopnia ponieważ objętość sześcianu liczy się z wzoru V=a3

czyli będzie to 500dm