Odpowiedź :
glukoza- C6H12O6
mC6H12O6=6*12u+12*1u+6*16u=180 u
72u---x%
180u---100%
x=40%C
maltoza- C12H22O11
mC12H22O11=12*12u+22*1u+11*16u=342u
144u---x%
342u---100%
x=42,11%C
Odp: Większą zawartość węgla ma maltoza
glukoza- C6H12O6
mC6H12O6=6*12u+12*1u+6*16u=180 u
72u---x%
180u---100%
x=40%C
maltoza- C12H22O11
mC12H22O11=12*12u+22*1u+11*16u=342u
144u---x%
342u---100%
x=42,11%C
Odp: Większą zawartość węgla ma maltoza