Oblicz zawartość procentową pierwiastków chemicznych w alkoholu etanowym

mC2H5OH=2*12u+6*1u+16u=46 u
24u---x%
46u---100%
x=52,17%C
6u---x%
46u---100%
x=13,04%H
100%-(52,17%+13,04%)=34,79%O