👤

Samochód jadący z prędkością 69 km/h pokonuje drogę w 5 godz i 30 min. W jakim czasie pokona drogę jadąc z prędkością 100 km/h.

Odpowiedź :

5h 30 min = 330 min

69 km - 60 min

34,5 km - 30 min

34,5 km * 11 = 379,5 km - 330 min

100 km - 60 min

1 km - 0,6 min

379,5 km - 0,6 * 379,5 = 227,7 min

227,7 min = 13662 s = 3,795 h