👤

do banku wpłacono 7000zł na trzy lata przy rocznej stopie procentowej 2%. Ile będzie wynosił kapitał po upływie tego okresu, jeśli odsetki kapitalizowane są co rok. ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

7000- 100%

  x-  102%

   7 000* 102 :100= 714 000 :100=7 140 zł

Po roku czasu stan konta wyniesie  7140 zł.

7140- 100%

  x- 102 %

    7 140 * 102 :100= 728280 :100= 7 282, 80 zł

Po upływie 2 lat  stan konta wyniesie  7 282, 80 zł

   7282,80 - 100%

     x-  102 %

 7282,80 *102 :100= 7428,456 zl

  Kapitał  , po upływie 3 lat będzie wynosił   7428,  456 zł ~~ 7428, 46 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: