👤

Zadanie 5 Basia za 8 bananów i 2 mango zapłaciła 24zł 50 gr. Jeden banan kosztował 1,75 zł. Ile kosztowało jedno mango? Zapisz równanie i je rozwiąż.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena 1 mango

8 * 1,75 + 2x = 24,5

14 + 2x = 24,5

2x = 24,5 - 14

2x = 10,5 / : 2

x = 5,25

odp

1 mango kosztowało 5 zł 25 gr

Szczegółowe wyjaśnienie: