Odpowiedź :
Odpowiedź:
64.875 kJ (chyba)
Wyjaśnienie:
Dane: Szukane:
m=25g Em=?
h=3 dm(0.3m)
V= 72 km/h Em=Ek+Ep
Wzory:
Ep=m * g * h
Ek= 1/2 * m * V2
Ep=25g *10m/s2 * 0.3m = 75J
Ek=1/2 * 25g * 72km/h2= 64800J
Em=75J + 64800J=64875J = 64.875 kJ
Odpowiedź:
64.875 kJ (chyba)
Wyjaśnienie:
Dane: Szukane:
m=25g Em=?
h=3 dm(0.3m)
V= 72 km/h Em=Ek+Ep
Wzory:
Ep=m * g * h
Ek= 1/2 * m * V2
Ep=25g *10m/s2 * 0.3m = 75J
Ek=1/2 * 25g * 72km/h2= 64800J
Em=75J + 64800J=64875J = 64.875 kJ