👤

1 Oblicz, w jakim czasie w obwodzie przepłynie ładunek 0,05C, jeżeli natężenie prądu płynącego w tym obwodzie wynosi 3A. Wynik podaj w milisekundach.

Odpowiedź :

Dane

q = 0,05C

I = 3A

Szukane

t = ?

Wzór

[tex]I = \frac{q}{t} | \times t \\ q = I \times t | \div I \\ t = \frac{q}{I} [/tex]

Obliczenia

[tex]t = \frac{0,05}{3} \approx 0,017s = 17ms[/tex]

On Studier: Inne Pytanie