Odpowiedź :
Odpowiedź:
V= S/t
S= V*t
1h=60 min
40/60= 2/3h
S= 70km/h * 2 ⅔h = 70km/h * ⁸/³h = 70km*⁸/³ = ⁵⁶⁰/³= 186 ⅔ km
186 ⅔km ≈187km
Odp: W czasie 2h i 40 min przy prędkości 70 km/h pokonamy prawie 187km
Odpowiedź:
V= S/t
S= V*t
1h=60 min
40/60= 2/3h
S= 70km/h * 2 ⅔h = 70km/h * ⁸/³h = 70km*⁸/³ = ⁵⁶⁰/³= 186 ⅔ km
186 ⅔km ≈187km
Odp: W czasie 2h i 40 min przy prędkości 70 km/h pokonamy prawie 187km