Odpowiedź :
[tex]F = \frac{Gm_1m_2}{r^{2}}\\\\F_1 = \frac{Gm_1m_2}{(\frac{1}{2}r)^{2}} = \frac{Gm_1m_2}{\frac{1}{4}r^{2}} = 4\cdot\frac{GM_1m_2}{r^{2}}=4F[/tex]
Odp. Wartość siły grawitacji wzrośnie 4 razy.
[tex]F = \frac{Gm_1m_2}{r^{2}}\\\\F_1 = \frac{Gm_1m_2}{(\frac{1}{2}r)^{2}} = \frac{Gm_1m_2}{\frac{1}{4}r^{2}} = 4\cdot\frac{GM_1m_2}{r^{2}}=4F[/tex]
Odp. Wartość siły grawitacji wzrośnie 4 razy.