Odpowiedź :
Odpowiedź:
CaCO3 -----T----> CaO + CO2
zał. warunki normalne 1 mol gazu=22,4 dm3
1 mol CaCO3 - 22400 cm3
X - 33200 cm3
X= 1,5 mola cząsteczki CaCO3
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
CaCO3 -----T----> CaO + CO2
zał. warunki normalne 1 mol gazu=22,4 dm3
1 mol CaCO3 - 22400 cm3
X - 33200 cm3
X= 1,5 mola cząsteczki CaCO3
Wyjaśnienie: