👤

W wyniku rozkładu pewnej ilości wodorotlenku miedzi (II) otrzymano 20g tlenku miedzi (II) i 4,5 g wody. Oblicz, ile gramów tlenku miedzi (II) można otrzymać z 196g wodorotlenku miedzi (II). ​.

Odpowiedź :

mCu(OH)2=20 g+4,5 g

mCu(OH)2=24,5 g

24,5 g Cu(OH)2---20 g CuO

196 g Cu(OH)2---xg CuO

x=160 g