👤

PILNE! Rozpuszczalnosc substancji "A" w temperaturze pokojowej wynosi 80g na 100g wody. Do 20g wody wsypano 15g tej substancji. a) czy calosc sie rozpuscila?. b) jaki roztwor otrzymano- nasycony czy nie nasycony?. c) oblicz stezenie procentowe tego roztworu

Odpowiedź :

a) 80 g---100 g H2O

   xg---20 g H2O

  x=16 g

Tak, rozpuściła się całość

b) nienasycony

c) Dane:

ms=15 g

mr=15 g+20 g=35 g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=15g*100%/35 g

Cp=42,86%