👤

Dane jest 0,25 mola siarkowodoru – H2S. Oblicz i napisz, ile to stanowi:


gramów siarkowodoru;

cząsteczek siarkowodoru;

dm3 siarkowodoru.


Odpowiedź :

0,25 mol---xg

1 mol---32 g

x=8 g

0,25 mol---x cz

1 mol---6,02*10^23 cząsteczek

x=1,505*10^23 cząsteczek

0,25 mol---x dm3

1 mol---22,4 dm3

x=5,6 dm3