👤

Chemia! Tylko sprawdź moje odp ;)

Do 200g 8% roztworu cukru dosypano 50g cukru. Oblicz stężenie procentowe roztworu po dosypaniu cukru.

Moje rozwiązania:

Dane: | Szukane: | Obliczenia:

mr1= 200g | ms1=? | 8% * 200g : 100%= 16g

Cp1= 8% | ms2= ? | ms2= 16g + 50g= 66g, ms2= 66g

mcukru= 50g | mr2= ? | mr2= 200g + 50g, ms2= 250g

| Cp2= ? | Cp2= 66g : 250g * 100%= 26,4 %

Odp: Stężenie procentowe roztworu po zatężeniu wynosi 26,4%.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

masz dobrze wyliczone: szukamy ms1,ms2,mr2,C%2

ms1=16g

ms2= 16g +50g=66g

mr2=200g+16g= 216g

C%2= ms2/mr2*100%

C% = 66g/250g*100%=26,4%