👤

Praca wykonana przy przemieszczeniu ciała po poziomej powierzchni na drodze 20 m wyniosła 160 J. Oznacza to, że siła działająca na to ciało była równa:.

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\s = 20 \ m\\W = 160 \ J\\Szukane:\\F = ?\\\\\\W = F\times s \ \ \ |:s\\\\F = \frac{W}{s}\\\\F = \frac{160 \ J}{20 \ m} = \frac{160 \ N\times m}{20 \ m}\\\\\boxed{F = 8 \ N}[/tex]