👤

Zadanie 18. (0-2)
Pan Mirek przejechał trasę o długości 100 km w czasie 2 godzin i dojechał do McDonalda. W drodze powrotnej tę samą
trasę pokonał w czasie o 45 minut krótszym. O ile kilometrów na godzinę była większa jego średnia prędkość jazdy w
drodze powrotnej z McDonalda? Zapisz obliczenia.
Proszę to na teraz


Zadanie 18 02 Pan Mirek Przejechał Trasę O Długości 100 Km W Czasie 2 Godzin I Dojechał Do McDonalda W Drodze Powrotnej Tę Samą Trasę Pokonał W Czasie O 45 Minu class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

v = s/t

v = 100km/2h = 50km/h

2godziny - 45 minut = 1:15 = 1,25h

v = 100km/1,25h = = 80km/h

80-50 = 30

średnia prędkość jazdy w drodze powrotnej była większa o 30km/h