przeciek egz 8 prosze o pomoc

Odpowiedź:
A
Szczegółowe wyjaśnienie: Skoro zeszyty kosztowały 8 zł to znaczy, że każdy musiał kosztować 4 zł. 4 zł * 3 (bo tyle łącznie jest produktów) to 12. 12 - 8 to 4 zł.
Odpowiedź A - 4 zł.
Rozwiązanie na zdjęciu :)
PS. Jest błąd w treści zadania. Wiadomo ile kupiła ołówków i długopisów, nie ma informacji o ilości zeszytów. Pomylili się przy układaniu zadania :P