Odpowiedź :
Odpowiedź:
4m= 40 dm
a= dł. krawedzi szescianu= 3 dm
szescian ma 12 krawedzi tej samej dł.
12*3dm= 36 dm
36dm<40dm, czyli można zbudowac szescian, jeszcze kawałek drutu zostanie
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
4m= 40 dm
a= dł. krawedzi szescianu= 3 dm
szescian ma 12 krawedzi tej samej dł.
12*3dm= 36 dm
36dm<40dm, czyli można zbudowac szescian, jeszcze kawałek drutu zostanie
Szczegółowe wyjaśnienie: