👤

3. Zeszyt jest o 2 zł droższy od długopisu. Marta kupiła długopis i zeszyt i zapłaciła 10 zł. Oblicz cenę zeszytu i cenę długopisu.​

Odpowiedź :

Cena zeszytu:

10-2 = 8 zł

Cena długopisu:

8- 10 = 2 zł